+420 604 850 420

info@nejlevnejsi-snubaky.cz

X

Odborný poradce

Nevíte si rady? Poraďte se s naším odborníkem.

+420 604 850 420

info@nejlevnejsi-snubaky.cz

Akce briliant           

Briliant dodáváme včetně certifikátu o pravosti kamene 600 Kč/ks.

DVOUBAREVNÉ PRSTENY

 

Pozlacení části prstenu

pravým 14-ti karátovým zlatem

za cenu 900Kč/pár.

Blog

 Blog Rostislava Rakušana nejen o snubních prstenech

 

 

 

Z jakého materiálu vyrábíme naše stříbrné snubní prsteny ?

 

 

Stříbro, chemická značka Ag (lat. Argentum) je ušlechtilý kov bílé barvy, používaný člověkem již od starověku. Vyznačuje se nejlepší elektrickou a tepelnou vodivostí ze všech známých kovů. Slouží jako součást různých slitin pro použití v elektronickém průmyslu, výrobě CD i DVD nosičů a šperkařství, jeho sloučeniny jsou nezbytné pro fotografický průmysl. Samotné stříbro je poměrně měkké a je náchylné k černání při styku se sloučeninami síry v atmosféře. Proto se pro praktické aplikace obvykle slévá s jinými kovy, které zlepší jak jeho mechanické, tak vzhledové vlastnosti. Klenotnické zlaté slitiny obsahují téměř vždy určité procento stříbra. Naopak klenotnické stříbro je obvykle slitinou s obsahem kolem 90 % stříbra, doplněné mědí. Pro zvýšení povrchové kvality stříbrných šperků (lesk, odolnost) se někdy tyto předměty pokrývají velmi tenkými vrstvičkami kovového rhodia.

         

 

 

 

Stříbrné snubní prsteny, které vyrábíme, jsou ryzosti 925/1000 a jsou označeny příslušnou   státní puncovní značkou.

 

 

 

 

Doporučená péče o prsteny

 

 

Stříbrné snubní prsteny jsou šperkem, o který je nutno, stejně jako u kteréhokoliv jiného šperku, pravidelně pečovat. Je důležité odkládat šperky při fyzické práci a sportu. Snažit se vyhnout kontaktu prstenu s tvrdými materiály. Stříbro nepatří mezi nejtvrdší kovy a lehce se poškrábe. Chránit šperky před agresivními chemikáliemi používaných v domácnosti. Při odložení prstenů je ukládat samostatně v krabičkách nebo šperkovnicích, které jsou ke skladovaní šperků určeny. Při výše uvedených postupech prodloužíte krásný vzhled Vašich stříbrných snubních prstenů. Pokud jste shledali nutnost renovace prstenu, rádi Vám tuto službu za poplatek provedeme u nás ve firmě. Vaše snubní prsteny získají původní vzhled. Renovaci prstenů doporučujeme provádět každé dva roky.

 

                                             

       

 

  

Kameny používané pro naše stříbrné snubní prsteny.

 

 

V ceně snubních prstenů Vám nabízíme kvalitní kubické zirkony strojně broušené ve Švýcarsku. Kameny vynikají perfektním brusem, krásnou barvou a přesnými rozměry. Jedná se o velmi dobrou napodobeninu briliantu za velmi přijatelnou cenu pro šperkařské účely. Pro náročné zákazníky nabízíme osazení stříbrných snubních prstenů pravými brilianty špičkové kvality. Briliant je diamant či jiný drahokam vybroušený do zvláštní formy s mnoha ploškami tak, aby vynikl jeho lesk. Diamanty pocházejí přímo ze světových diamantových burz v Belgii a Izraeli. Brilianty dodáváme včetně certifikátu o pravosti kamene.

 

                      

     

 

 

Neoslovila Vás naše práce?Uvedené stříbrné snubní prsteny vyrábíme dle našich vlastních návrhů a každému zákazníkovi se nemusí líbit náš design a vkus. Pokud se Vás týká tento případ, vyrobíme Vám na míru stříbrné snubní prsteny dle Vašeho návrhu. Pokud si přejete pozměnit zobrazené snubní prsteny, rádi to pro Vás uděláme. Lze přidávat a ubírat kamínky. Měnit lesk / mat nebo profil a šíři prstenů. S Vaší představou je možné pracovat a my budeme rádi součástí této realizace. Níže Vám přestavujeme ukázky stříbrných snubních prstenů dle návrhu zákazníka.

 

        

 

   
          

          

 

Obhájili jsme opět držení prestižní značky Regionální produkt Jizerské hory pro naše stříbrné snubní prsteny.      

 

Co je značka Regionální produkt Jizerské hory?

Značka Regionální produkt Jizerské hory vznikla v roce 2010 v projektu Místní akční skupiny Mikroregionu Frýdlantsko Vyrobeno na venkově, zaměřeného na podporu a propagaci místních výrobcků. Podobu značky vybrali sami výrobci. Symbolizuje hory, lesy, vody a cesty Jizerských hor a je znamením původu výrobků v regionu, originality, ekologické šetrnosti a podílu ruční práce při vzniku zdejších produktů.

 

Odkud pocházejí výrobky se značkou Regionální produkt Jizerské hory?

Nejsevernější hory České republiky na hranici s Polskem jsou oblast plná kontrastů. Tajemné strže a skalnaté svahy na severních svazích a rušné, sportovci využívané svahy jižní, hluboké lesy a louky, pastviny a políčka, chalupy a samoty i průmyslová města, svébytné severní podhůří - Frýdlantsko - krajina dynamická i zádumčivá, nabízející aktivní zábavu i nerušenou samotu. Krajina po staletí obývaná lidmi, kteří zde uplatňovali své dovednosti.

 

Proč hledat výrobky z Jizerských hor?

Jste-li návštěvníkem, hledáte třeba výjimečnost, odlišnost a památku, která Vám později připomene čas zde prožitý.
Jste-li obyvatelem, zajímate se možná o potraviny z blízka, chcete podpořit místní výrobce, kteří navazují na tradice řemeslníků a zemědělců této oblasti.

 

Veškere produkty a informace naleznete na adrese www.jizerske-vyrobky.cz .

 

       

                                                    

 

 

 

Stříbrné snubní prsteny - historie      

Snubní prsteny a stříbrné snubní prsteny si vyměňují při svatebním obřadu ženich s nevěstou jako symbol slibu lásky, věrnosti a spojení.Snubní prsten by měl být z kvalitního materiálu, aby vydržel 50 a více let bez významných změn. K jeho výrobě se používá nejčastěji bílé nebo žluté zlato, ale také stříbro nebo chirurgická ocel, případně kombinace různých kovů. Obvyklé je podobné provedení obou prstenů. Nevěsta může mít prsten ozdobený kamínky. Výběr je široký - od levných zirkonů až po brilianty a diamanty. Na vnitřní stranu prstenu je možné vyrýt krátký text. Bývá to nejčastěji datum svatby a jména novomanželů.Vyměňování snubních prstenů se datuje už od 12. století. Po svatbě tento prsten nosí současně se zásnubním. Zásnubní prsten začal svoji historii ve starověkém Egyptě. V časech starého Egypta měly zásnubní prsteny zcela jinou podobu než jak je známe dnes. Prsten tvořil kovový proužek spojený do tvaru kruhu. Takový prsten měl symbolizovat nekonečnost. Zásnubní prsteny používali také v dobách starého Říma. Římané dávali prsten spolu s malým klíčkem, který měl ochránit obdarovaného. Římské nevěsty dostávaly dva snubní prsteny, jeden zlatý, který nosily na veřejnosti, druhý vyrobený z kamene, ten používaly během vykonávání domácích prací. Ne vždy znamenalo nošení prstenu podobného snubnímu manželství. Někdy takový prsten znamenal nedotčenost nositele, nebo takový prsten byl symbolem čistého přátelství.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

       

Renovace stříbrných snubních prstenů


„Neopouštěj staré věci pro nové,
i když barva šediví a prýská,
byly kdysi lesklé, byly chromové,
a teď se jim na smetišti stýská.“

Slova z písně „Neopouštěj“ od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře, která by nás mohla přivést k hlubšímu zamyšlení. Kolik krásných nových věcí jsme si pořídili a po nějaké době je z důvodu nehezkého a opotřebovaného vzhledu vyhodili. Určitě bychom je nespočítali na prstech. Když ale začnete na těch prstech počítat, možná se pozastavíte nad svým snubním prstenem a zavzpomínáte na ten svatební den, kdy jste byli nervózní z okamžiku, kdy si s člověkem, s kterým jste se z lásky rozhodli strávit zbytek svého života, řeknete své „Ano“ a vyměníte si s ním blýskající se stříbrný snubní prsten, který jste tak dlouho a pečlivě vybírali právě pro vás dva. Stejně jako manželský vztah si zaslouží neustálé úsilí, někdy příjemné, jindy náročné, k udržení jeho jiskry, tak i váš stříbrný snubní prsten si o to žádá. Mohli bychom vám vypsat několik řádků činností, které se svými stříbrnými snubními prsteny nemáte dělat, abyste předešli jejich poškrábání, ale nakonec bychom museli vše shrnout do jedné věty s nadsázkou: „Nenoste je vůbec“. Naše stříbrné snubní prsteny, jak jistě víte, jsou vyrobeny z drahého ušlechtilého kovu a jejich nošením se přirozeně opotřebovávají. To ale neznamená, že ztrácí svoji hodnotu. A proto Vám naše firma s radostí nabízí jejich opakovanou renovaci. Vaše stříbrné snubní prsteny opět získají svůj neodolatelný vzhled a možná Vám připomenou a navrátí ty chvíle příjemného lechtání v žaludku ze dne, který jste si na ně nechali před pár lety vyrýt.

 

Zlato, nebo stříbrné snubní prsteny

 

Zlato (latinsky Aurum) byste v Mendělejově periodické tabulce prvků našli pod značkou Au. Je chemicky odolný, velmi dobře tepelně i elektricky vodivý, ale poměrně měkký drahý kov žluté barvy. Již od dávnověku byl používán pro výrobu dekorativních předmětů a šperků a jako platidlo. V současné době je navíc důležitým materiálem v elektronice.

Zlato je v zemské kůře značně vzácným prvkem. Proto je jeho cena oproti jiným kovům značně vyšší. V horninách se díky své inertnosti (odolnosti proti vnějším vlivům) vyskytuje prakticky pouze jako ryzí kov. Nejbohatšími světovými nalezišti jsou jižní Afrika, Ural, Austrálie, Kanada a Sibiř.

Používá se zejména k výrobě šperků. Avšak samotné ryzí zlato je příliš měkké a šperky z něj zhotovené by se nehodily pro praktické použití. Na šperky ho je nutné používat pouze ve formě slitin. Nejčastěji tedy se stříbrem, mědí, zinkem, palladiem či niklem. Příměsi palladia a niklu navíc zbarvují vzniklou slitinu – vzniká tak v současné době dosti moderní bílé zlato (jako "bílé zlato" se dříve přeneseně označoval např. porcelán, cukr či sůl). Obsah zlata v klenotnických slitinách neboli ryzost se vyjadřuje v karátech (ryzí zlato je 24karátové).

V historii bylo rýžování první a jednou z nejvýznamnějších metod získávání zlata z přírody. Všechny metody rýžování jsou založeny na principu gravitační separace lehčích částic písku. V současné době jsou rýžovatelná ložiska zlata již většinou vyčerpána. Dnes se proto těží primární ložiska, kde je zlato velmi jemně rozptýleno v hornině a kov je z horniny získáván hydrometalurgicky.

Výroba a dovoz šperků a výrobků ze zlata podléhá puncovnímu zákonu. Šperky a produkty, jak nové, tak i staré určené k prodeji jsou opatřené puncem. Punc je rozdílný pro každou ryzost zvlášť. Naše stříbrné snubní prsteny jsou vždy opatřeny dvěma punci. Jednak firemním a následně státním. Můžete si tedy být jisti, že vaše stříbrné snubní prsteny jsou vyrobeny z drahého kovu.

Naše firma stříbrné snubní prsteny zákazníkům nabízí nejen stříbrné snubní prsteny, ale také prsteny z dražších kovů, jako je právě zlato a jeho slitiny. Další možností, kterou firma stříbrné snubní prsteny umožňuje, je samotné pozlacování stříbrných snubních prstenů. Stříbrný snubní prsten je ponořen do zlatící lázně a je na něj vloženo záporné napětí (působí jako katoda). Zlacení tak vzhledově přemění stříbrný snubní prsten do podoby prstenu ze žlutého zlata a zároveň zvyšuje jeho hodnotu.

Zlato je možné používat jako investiční nástroj, lze nakoupit tzv. investiční zlato, které je dle evropské legislativy osvobozeno od DPH. Pro tyto účely vydávají světové mincovny novoražby a zlaté slitky (cihly). Vynikají tím, že v malém objemu koncentrují velkou finanční hodnotu a mají často i značnou estetickou hodnotu. Zlaté šperky také patří do možné investice, která se může finančně vyplatit v době vysoké světové ceny zlata při jejich prodeji.

My jsme však přesvědčeni, že naše šperky mají mnohem vyšší hodnotu než zlato na světové burze. Zpečeťují něco nevyčíslitelného, lásku ve vašich srdcích.

   

Drahý kámen versus skleněný zirkon

Mezi drahé kameny byly v historickém období řazeny především takové, které zaujaly člověka svým mimořádným vzhledem, leskem, barvou, průhledností, odolností či vzácností.
Zpočátku byly kameny rozděleny na drahokamy a polodrahokamy. Nyní jsou označovány globálně jako drahé kameny.

Ve zlatnictvích můžeme spatřit většinu drahých kamenů zasazených do jedinečných šperků.

Zirkon je drahým kamenem a v astrologii je přiřazován ke znamení vodnáře. V přírodě se vyskytuje velmi často, ale jen vzácně tvoří velké, drahokamové krystaly. V Mohsonově stupnici tvrdosti patří na sedmé místo z deseti, kde vyšší číslo značí vyšší tvrdost. Pozici deset zaujímá drahý kámen diamant. Ve zlatnickém řemesle se pojem zirkon používá hlavně pro náhražku pravého zirkonu, a to pro kameny ze skla. Naše firma Stříbrné snubní prsteny používá ke zkrášlení svých stříbrných snubních prstenů převážně právě skleněné zirkony a diamanty s briliantovým výbrusem.

Diamanty patří mezinárodně k nejdražším kamenům, a proto jsou nahrazovány levnějšími variantami imitací. Naše firma stříbrné snubní prsteny nabízí zákazníkům i přesto osazení jejich stříbrných prstenů pravými brilianty. Odborníci obecně doporučují kupovat brilianty pouze s certifikátem jejich pravosti. Naši zákazníci, pokud si osazení stříbrných snubních prstenů brilianty objednají, vždy obdrží k jednotlivých kamenům certifikát o jejich pravosti.

Osazení prstenů brilianty si musí zákazníci připlatit, a to za každý kus drahého kamene. V ceně snubních prstenů však nabízíme kvalitní kubické zirkony strojně broušené ve Švýcarsku. Kameny vynikají perfektním brusem, krásnou barvou a přesnými rozměry. Jedná se o velmi dobrou napodobeninu briliantu za velmi přijatelnou cenu pro šperkařské účely.

          

 

Stříbrné snubní prsteny: elegancí k věčnosti

 

Hledáte elegantní a cenově dostupnou alternativu k tradičním zlatým snubním prstenům? Naše kolekce stříbrných snubních prstenů je tím pravým řešením pro vás. Vynikající kvalita stříbra spolu s jedinečným designem vám poskytne nejenom funkčnost, ale i krásný estetický dojem.

Stříbrné snubní prsteny jsou ideální volbou pro ty, kteří hledají moderní a stylový prsten, který zároveň vyjadřuje jejich lásku a oddanost. Naše široká škála designů zahrnuje jednoduché a čisté linie, ale také detaily inspirované přírodou nebo vintage motivy, takže si každý pár může vybrat prsten, který odpovídá jejich osobnímu stylu a vkusu.

Díky vynikajícímu zpracování a preciznímu detailu jsou naše stříbrné snubní prsteny nejenom krásné na pohled, ale i pohodlné k nošení po celý život. Jsou navrženy tak, aby vydržely i každodenní opotřebení a přitom si udržely svůj design a tvar.

Náš sortiment stříbrných snubních prstenů je dostupný ve různých velikostech a šířkách, aby se perfektně přizpůsobil vašim preferencím a potřebám. Ať už hledáte klasický, minimalistický prsten nebo něco trochu odvážnějšího, určitě u nás najdete ten pravý kousek pro vás a vašeho partnera.

Prohlédněte si naši kolekci stříbrných snubních prstenů ještě dnes a najděte ten dokonalý symbol vaší lásky a oddanosti.

       

Báseň o stříbrných snubních prstenech 

Ve stříbře září naší lásky okamžik, v kroužku spojení dva srdce, jeden směr hledí. Jako vlny moře, nepřetržitě spolu jdeme, ve snubních prstenech, věčnost nám slibuje.

Zrcadlí se v nich slunce, hvězdy a měsíc, našeho spojení svědci, tiché a tajemné. Stříbrné snubní prsteny, symbol lásky a trvání, v nichž dva lidé spojeni jsou v nebeské náručí.

V nich zní naše sliby, nesmazatelné stopy, jak stříbrné nitě, které nikdy nepropadnou. Naše cesty se sbíhají, v jedno se spojují, ve stříbrných prstenech, naše srdce tančí.

Ať život nás zkouší, ať bouře přichází, snubní prsteny nás drží pevněji než kov. Jako symbol naší lásky, věrní navěky, ve stříbrných snubních prstenech, náš věčný slib.

7.4.2024

 

Brány a vrata Hörmann. Přebalovací pulty pro miminka. Barum rychle a kvalitně.