NoImg
Odborný poradce 604 850 420
Search icon Search icon

Drahý kámen versus skleněný zirkon

Mezi drahé kameny byly v historickém období řazeny především takové, které zaujaly člověka svým mimořádným vzhledem, leskem, barvou, průhledností, odolností či vzácností.
Zpočátku byly kameny rozděleny na drahokamy a polodrahokamy. Nyní jsou označovány globálně jako drahé kameny.

Ve zlatnictvích můžeme spatřit většinu drahých kamenů zasazených do jedinečných šperků.

Zirkon je drahým kamenem a v astrologii je přiřazován ke znamení vodnáře. V přírodě se vyskytuje velmi často, ale jen vzácně tvoří velké, drahokamové krystaly. V Mohsonově stupnici tvrdosti patří na sedmé místo z deseti, kde vyšší číslo značí vyšší tvrdost. Pozici deset zaujímá drahý kámen diamant. Ve zlatnickém řemesle se pojem zirkon používá hlavně pro náhražku pravého zirkonu, a to pro kameny ze skla. Naše firma Stříbrné snubní prsteny používá ke zkrášlení svých stříbrných snubních prstenů převážně právě skleněné zirkony a diamanty s briliantovým výbrusem.

Diamanty patří mezinárodně k nejdražším kamenům, a proto jsou nahrazovány levnějšími variantami imitací. Naše firma stříbrné snubní prsteny nabízí zákazníkům i přesto osazení jejich stříbrných prstenů pravými brilianty. Odborníci obecně doporučují kupovat brilianty pouze s certifikátem jejich pravosti. Naši zákazníci, pokud si osazení stříbrných snubních prstenů brilianty objednají, vždy obdrží k jednotlivých kamenům certifikát o jejich pravosti.

Osazení prstenů brilianty si musí zákazníci připlatit, a to za každý kus drahého kamene. V ceně snubních prstenů však nabízíme kvalitní kubické zirkony strojně broušené ve Švýcarsku. Kameny vynikají perfektním brusem, krásnou barvou a přesnými rozměry. Jedná se o velmi dobrou napodobeninu briliantu za velmi přijatelnou cenu pro šperkařské účely.

×