NoImg
Odborný poradce 604 850 420
Search icon Search icon

Blog Rostislava Rakušana nejen o snubních prstenech

 

Z jakého materiálu vyrábíme naše stříbrné snubní prsteny ?

Stříbro, chemická značka Ag (lat. Argentum) je ušlechtilý kov bílé barvy, používaný člověkem již od starověku. Vyznačuje se nejlepší elektrickou a tepelnou vodivostí ze všech známých kovů. Slouží jako součást různých slitin pro použití v elektronickém průmyslu, výrobě CD i DVD nosičů a šperkařství, jeho sloučeniny jsou nezbytné pro fotografický průmysl. Samotné stříbro je poměrně měkké a je náchylné k černání při styku se sloučeninami síry v atmosféře. Proto se pro praktické aplikace obvykle slévá s jinými kovy, které zlepší jak jeho mechanické, tak vzhledové vlastnosti. Klenotnické zlaté slitiny obsahují téměř vždy určité procento stříbra. Naopak klenotnické stříbro je obvykle slitinou s obsahem kolem 90 % stříbra, doplněné mědí. Pro zvýšení povrchové kvality stříbrných šperků (lesk, odolnost) se někdy tyto předměty pokrývají velmi tenkými vrstvičkami kovového rhodia.

 

Stříbrné snubní prsteny, které vyrábíme, jsou ryzosti 925/1000 a jsou označeny příslušnou státní puncovní značkou.

puncovni-znacky-1

 

Doporučená péče o prsteny

Stříbrné snubní prsteny jsou šperkem, o který je nutno, stejně jako u kteréhokoliv jiného šperku, pravidelně pečovat. Je důležité odkládat šperky při fyzické práci a sportu. Snažit se vyhnout kontaktu prstenu s tvrdými materiály. Stříbro nepatří mezi nejtvrdší kovy a lehce se poškrábe. Chránit šperky před agresivními chemikáliemi používaných v domácnosti. Při odložení prstenů je ukládat samostatně v krabičkách nebo šperkovnicích, které jsou ke skladovaní šperků určeny. Při výše uvedených postupech prodloužíte krásný vzhled Vašich stříbrných snubních prstenů. Pokud jste shledali nutnost renovace prstenu, rádi Vám tuto službu za poplatek provedeme u nás ve firmě. Vaše snubní prsteny získají původní vzhled. Renovaci prstenů doporučujeme provádět každé dva roky.

 

Kameny používané pro naše stříbrné snubní prsteny.

V ceně snubních prstenů Vám nabízíme kvalitní kubické zirkony strojně broušené ve Švýcarsku. Kameny vynikají perfektním brusem, krásnou barvou a přesnými rozměry. Jedná se o velmi dobrou napodobeninu briliantu za velmi přijatelnou cenu pro šperkařské účely. Pro náročné zákazníky nabízíme osazení stříbrných snubních prstenů pravými brilianty špičkové kvality. Briliant je diamant či jiný drahokam vybroušený do zvláštní formy s mnoha ploškami tak, aby vynikl jeho lesk. Diamanty pocházejí přímo ze světových diamantových burz v Belgii a Izraeli. Brilianty dodáváme včetně certifikátu o pravosti kamene.

 

Neoslovila Vás naše práce?

Uvedené stříbrné snubní prsteny vyrábíme dle našich vlastních návrhů a každému zákazníkovi se nemusí líbit náš design a vkus. Pokud se Vás týká tento případ, vyrobíme Vám na míru stříbrné snubní prsteny dle Vašeho návrhu. Pokud si přejete pozměnit zobrazené snubní prsteny, rádi to pro Vás uděláme. Lze přidávat a ubírat kamínky. Měnit lesk / mat nebo profil a šíři prstenů. S Vaší představou je možné pracovat a my budeme rádi součástí této realizace. Níže Vám přestavujeme ukázky stříbrných snubních prstenů dle návrhu zákazníka.

×